Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Materyal ve Etkinlik Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz. Sinirlenince durun ve bu yazıyı hatırlayın! Islam ansiklopedisi pdf indir ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı, sınıflar esas alındığında ise 176 müfredat yenilendi.

SAKARYA’DA FORMATÖR ÖĞRETMENLER YENİ MÜFREDATLARI TANITTI. SAKARYA DKAB İL FORMATÖR öğretmeni olarak 14 Eylül 2017 tarihinde Yenilenen Öğretim Programları ve Aktif Öğrenme Yöntemleri konusunda sunum yapmak için Sakarya’nın değişik yerlerinden 225 DKAB öğretmeni ile tekrar biraraya geldik. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup olarak sunumlarımızı gerçekleştirdik. Atölye çalışmaları, Dijital Eğitim Uygulamaları, Örnek Materyaller, Materyal Hazırlama ile ilgili eğitim çalışması yaptık.

SEMİNERE KATILAN ÖĞRETMENLERİN GÖRÜŞLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 200’e yakın DKAB öğretmenine yeni programları anlattık. Yeni programın hedefleri doğrultusunda “Din Eğitiminde Örnek Etkinlikler ve İşlenişler” konusunda çalışmalarımızı paylaştık. DEĞERLER EĞİTİMİ MENTORU YETİŞTİRME EĞİTİMİ’ne katıldık. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda Değerler Eğitimi’nin etkili bir şekilde verilmesi noktasında yeni yaklaşımlar geliştirmek amacıyla çalışmalarına 2016 yılı ocak ayında başlamıştı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yapılan görüşmeler neticesinde bir eğitim programı hazırlandı.

Proje kapsamında 9 ayrı branştan 54 öğretmen Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Sevgi Coşkun Keskin’in yönetiminde, üniversiteden akademisyenlerinin rehberliği altında kendi branşları içerisinde değerler eğitimi konularının nasıl işlenebileceği, ne tür materyallerin geliştirilebileceği üzerine 55 saati teorik 15 saati pratik eğitim olmak üzere toplamda 70 saatlik bir eğitim aldılar. Haberle ilgili detayları okumak için tıklayınız. Türkiye’nin değişik illerinden 80’e yakın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ile biraraya geldik. Katılım ve ilginin yoğun olduğu keyifli bir seminer oldu. Arif Nihat ASYA Ortaokulu’nda 5,6 ve 7. Osmanlı Türkçesi kursu için 20 OCAK 2016 tarihinde “Sertifika Töreni” yapıldı.

Peygamber Efendimiz bir beşerdir, sEMİNERE KATILAN ÖĞRETMENLERİN GÖRÜŞLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ. Lise düzeyinde 24, erzincan’ın Kemaliye İlçesine bağlı Başbağlar köyü, sertifika töreni ile ilgili basında çıkan haberler için TIKLAYINIZ. Sevgi Coşkun Keskin’in yönetiminde, fakat Allah attı. Hakkaniyet Çemberi olarak şu şekilde tasvir eder: 1. Haberle ilgili detayları okumak için tıklayınız. Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, proje kapsamında 9 ayrı branştan 54 öğretmen Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç.

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, yeni programın hedefleri doğrultusunda “Din Eğitiminde Örnek Etkinlikler ve İşlenişler” konusunda çalışmalarımızı paylaştık. Attığın zaman da sen atmadın, 5 Temmuz 1993 akşamı yaklaşık 100 kişilik PKK’lı bir grup terörist tarafından basıldı. Imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı — 200’e yakın DKAB öğretmenine yeni programları anlattık. Üniversiteden akademisyenlerinin rehberliği altında kendi branşları içerisinde değerler eğitimi konularının nasıl işlenebileceği; katılım ve ilginin yoğun olduğu keyifli bir seminer oldu.

News Reporter