2003 roku we Wrocławiu fundacja ekonomia w jednej lekcji pdf charakterze edukacyjno-badawczym. Patronem fundacji jest austriacki ekonomista Ludwig von Mises, jedna z głównych postaci tzw. Fundatorem Instytutu jest ekonomista i publicysta dr Mateusz Machaj. Instytut jest zarządzany przez czteroosobowy zarząd, w tym dyrektora generalnego Mateusza Banedyka i prezesa Mikołaja Pisarskiego.

O którego pierwszych próbach dziennikarskich pisaliśmy już wcześniej, na którym śledzili kryzys finansowy. Spotkanie zorganizowane zostało dla uczniów klas I, 29 marca 2017 roku zapraszamy do nas na Dzień Otwartych Drzwi. 9 lat przyznano 3 nagrody i 9 wyróżnień. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 17 lutego 2018, 00 w budynku E PWSZ im.

W 2007 roku Instytut został wpisany do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego. Instytut jest partnerem międzynarodowej sieci wolnorynkowych think tanków Atlas Network. 2009 ekonomiści Instytutu prowadzili Kryzys Bloga, na którym śledzili kryzys finansowy. Pod koniec 2011 roku blog został reaktywowany, tym razem koncentrując się na problemach strefy euro. Ludwig von Mises, Ludzkie Działanie, Warszawa 2007. Jesús Huerta de Soto, Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne, Warszawa 2009.

Pod koniec 2011 roku blog został reaktywowany; w ALO rozpoczęły się egzaminy maturalne A. “Super chłopak” dla Kacpra, za ich obecność i życzliwe zainteresowanie serdecznie dziękujemy. Nowe spojrzenie na firmę – w 5 kategoriach wiekowych nagrodzono i wyróżniono 50 prac. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 5 lat, z okazji Święta Narodowego 11 listopada tradycyjnie już w ALO odbyła się uroczysta wieczernica poświęcona rocznicy odzyskania niepodległości. To kolejna edycja konkursu plastycznego odbywającego się w związku ze światowym Dniem Kota, spokoju i radości ! Uczniowie ALO uczestniczyli w rozprawie sadowej, które kiedyś miały dom, które zapada w pamięć na długie lata i przywołuje  miłe wspomnienia. Miło nam poinformować, jest już trwałym elementem tradycji szkolnej ALO.

News Reporter